«Система електронної реєстрації створена в рамках проекту «Електронний дитячий садок». Із 1 вересня 2012 року у рамках цього проекту вже почали роботу веб-сайти всіх 927 дошкільних закладів регіону. На них розміщено необхідну інформацію про навчальні програми, вихователів, в тому числі 3D-презентацію кожного закладу, завдяки якій не виходячи з дому, можна здійснити віртуальну екскурсію дитсадком. Таким чином, батьки отримали можливість через Всесвітню мережу обрати для своєї дитини той дитсадок, який найбільше підходить за місцем проживання, місцем роботи, навчально-виховною програмою тощо. А з грудня 2012 року в рамках цього проекту запроваджено електронну реєстрацію дітей в дитсадки. Тож відтепер на Дніпропетровщині батьки отримали ще й можливість у режимі он-лайн заздалегідь записати свою дитину до обраного ними дошкільного закладу», - сказав Олександр Вілкул.
Для того, щоб отримати необхідну інформацію про дитсадки регіону, необхідно зайти на портал Єдиного освітнього центру Дніпропетровщини (dp.isuo.org). Він об’єднав в Єдиний інформаційно-освітній простір обласне управління освіти, всі міські та районні відділи та управління освіти, навчальні заклади регіону, в тому числі дитсадки.
Через вищезазначений портал можна перейти на сайт будь-якого дитсадка, щоб дізнатися більше про цей дошкільний заклад, в тому числі здійснити віртуальну екскурсію ним. Також перейти на сайт дитсадка можна скориставшись освітнім порталом Дніпропетровщини (http://dnepredu.com). На ньому у розділі «Електронний дошкільний начальний заклад» розміщена інтерактивна карта області. Батьки можуть на карті обрати населений пункт та перейти на обраний дитсадок.
Після остаточного вибору певного садка батьки можуть зайти на сайт електронної реєстрації до дитсадка http://dnz-reg.nz.ua/.
Для подачі електронної заяви спочатку необхідно зареєструватися на сайті http://dnz-reg.nz.ua/. Тут потрібно заповнити анкету, де вказуються дані про дитину, в тому числі прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження, населений пункт, бажаний рік зарахування малюка у дошкільний заклад. Потрібно вказати місце народження, адресу реєстрації та адресу проживання дитини, а також обов'язково – серію та номер свідоцтва про народження дитини. Ці дані необхідні для перевірки унікальності введеної інформації (для унеможливлення реєстрації в електронній черзі двох або більше дітей під одними й тими же персональними даними).
Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, батькам необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відділу освіти з оригіналами документів (паспорт заявника, свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг, якщо такі є) або прикріпити до електронної заяви скан-копії вищевказаних документів. Також для зворотного зв’язку в анкеті заповнюються дані про одного з батьків дитини.
Після реєстрації та підтвердження оригіналами документів або їх скан-копіями інформації, зазначеної у електронній заяві, дані про дитину вносяться до електронної системи під індивідуальним номером. Далі батьки та спеціалісти відділів освіти мають змогу в он-лайн режимі через Інтернет відслідковувати процес зарахування дитини до обраного дитсадка.
Наразі в Дніпропетровській області всі діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою (100%). Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула в регіоні за два з половиною роки вже відкрито 81 дошкільний навчальний заклад та близько 260 додаткових груп при діючих дитсадках. Це більше 8 тисяч нових місць. До кінця 2012 року планується відкрити ще 13 дошкільних навчальних закладів. Мета обласної влади – забезпечити всіх малят Дніпропетровщини місцями в дитячих садках.
Довідка:
На Дніпропетровщині під керівництвом губернатора Олександра Вілкула реалізується комплексний регіональний інноваційний проект «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти».
Мета зазначеного проекту – адаптувати освіту до реальних потреб ринку праці та забезпечити рівні стартові можливості для дітей та молоді регіону у здобутті освіти. Для цього в навчальний процес регіону активно впроваджуються інноваційні підходи та інформаційно-комунікаційні технології.
Так, на Дніпропетровщині в 2011 році відкрито Єдиний освітній центр області. Це унікальний заклад, який об'єднав під одним дахом зміст освіти (інститут перепідготовки педагогічних кадрів) і його менеджмент (головне управління освіти і науки). Створено Портал єдиного освітнього центру (dnepredu.com). Він об'єднав в єдиний інформаційно-освітній простір мережу навчальних закладів області: інтернати, школи, дитсадки, управління та відділи освіти. Це дало можливість автоматизувати процес управління системою освіти.
Впроваджено проекти «Електронний щоденник», «Електронний журнал» та «Електронна бібліотека».
Із 1 вересня 2012 року запроваджено проект «Логістика шкільного автобуса», в його рамках на всіх автобусах встановлена GPS-навігація і тривожна кнопка. Це дозволить батькам, керівництву шкіл, обласному управлінню освіти, міським та районним відділам освіти через Інтернет-сайт (http://monitor.carsat.od.ua) контролювати рух та швидкість шкільних автобусів, а також цільове використання транспортних засобів. Система фіксує будь-яке відхилення від норми, наприклад, якщо автобус їде не по маршруту або нажата тривожна кнопка чи перевищена швидкість.
Також цьогоріч почав працювати перший в Україні унікальний інтерактивний проект «Обласна електронна школа», до складу якої входять:
• Інтернет-школа для обдарованих дітей – http://eschool.dnepredu.com/,
• Інтернет-школа для дітей з особливими потребами – http://om.moodle.dp.ua/,
• Віртуальна аерокосмічна школа – http://aerospace.klasna.com/.
Як повідомлялося раніше, Дніпропетровська область – лідер в Україні з розвитку всіх рівнів освіти та з упровадження IT-технологій в навчальний процес. Таку високу оцінку розвитку регіональної системи освіти дав Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник на обласній серпневій нараді педпрацівників.
|