В квітні 2017 року стартує Всеукраїнський проект «Громадянська освіта та електронна демократія в навчальних закладах», що сприятиме впровадженню стандартів і засад демократичного суспільства, формуванню у вчителів та молодих громадян ключових компетентностей ХХІ століття (соціальної, громадянської, інформаційно-цифрової). Проект надасть школі необхідні знання та інструменти для активізації роботи в напрямку електронної демократії; допоможе стати центром громади та згуртувати навколо школи активних громадян. Основними етапами та активностями проекту є:
– систематичне безкоштовне навчання в онлайн форматі на платформі «Академія навичок» ( www.skillsacademy.com.ua): онлайн курси на теми «Боротьба з корупцією», «Електронне урядування», «Електронна демократія», «Цифрова грамотність», «Європейські стандарти та цінності», «Демократичні цінності та механізми», «Участь у прийнятті рішень» тощо
– проведення серії вебінарів (1 раз на місяць) на теми «Електронна демократія» (оглядова лекція, історія), «Відкриті дані», «Корисні сервіси електронної демократії», «Петиції», «Електронне голосування», «Smart Cities», «Боротьба з корупцією, відкритий уряд» та інші; – розвиток мережі менторів та експертів у громадянській освіті та електронній демократії, що буде постійно поновлюватися новими учасниками; – напрацювання бази кейсів (успішних практик) щодо впровадження громадянської компетентності та електронної демократії в закладах освіти; проведення конкурсу успішних практик, відзначення найактивніших учасників конкурсу за різними номінаціями, авторів успішних кейсів/практик; – підготовка програм та методичних матеріалів щодо впровадження громадянської компетентності та електронної демократії в закладах освіти за участі вчителів-практиків; – проведення Фестивалю успішних практик у сфері громадянської освіти електронної демократії.
Організаторами проекту є ВМГО «Українська студентська спілка», соціальний проект "Академія навичок”, Асоціація інноваційної та цифрової освіти, Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки Фонду Східної Європи та програми EGAP «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади».
Термін реалізації проекту – 2017-2018 роки. Участь у Проекті є БЕЗКОШТОВНОЮ. Всіх охочих, представників освітньої системи, громадськості та просто активних громадян запрошуємо реєструватись за посиланням: https://goo.gl/w5Z8lo Також запрошуємо Вас долучитись до онлайн презентації проекту, що відбудеться 26 квітня з 14:00 до 15:30 на Освітньому порталі "Педагогічна Преса” за участі організаторів проекту та експертів в електронній демократії. Долучитись до перегляду можна в день трансляції на цій сторінці. Реєстрація для перегляду не потрібна. Згодом відео буде доступно в записі. Контактні особи: (044) 248-21-61 Коломоєць Галина Анатоліївна, (044) 248-91-18 Косик Вікторія Миколаївна.
Інформує прес-служба МОН України
|