Педагоги Лобойківської середньої школи взяли епіграфом до науково –практичного семінару заступників з виховної роботи слова В.Сухомлинського: «Людська індивідуальність дитини – неповторна» і зуміли розкрити через різноманітні види роботи з школярами та їх батьками (класна година, година спілкування, дискусія, медіапроект, тренінг, позакласне заняття з етики, розв’язання проблемних ситуацій, засідання батьківського клубу, психолого-педагогічне заняття, презентація роботи шкільних гуртків та медіа-освітньої діяльності закладу, виховний захід «Роздуми на перехресті зустрічей») основну тему: «Морально-духовні цінності, як умова самостворення інноваційної особистості школяра через форми та напрямки виховної роботи школи».
Лейтмотивом усього семінару стало прагнення розкрити багатогранність виховної роботи сільської школи з морально-духовного виховання, на ідеалах істини, добра і краси, розвинути у дітей бажання самовдосконалюватися, творити нове, досліджувати невідоме, пізнавати себе, світ, іти до власного самоствердження, самоактуалізації.
Заступник директора з виховної роботи Лирчикова Н.С., педагог-організатор Купрій І.С., класні керівники, батьки, спілкуючись між собою показали зразок толерантності, чемності, взаємоповаги, спільними зусиллями розвивали у дітей комунікативні навики, навики спільної роботи, взаємодопомоги, проявів індивідуальності, талантів, інтересів, розкриття тайн людських стосунків, пошук власної траєкторії розвитку, життєвих планів та шляхів їх вирішення.
Толстун І.М., директор школи, та заступник з навчально-виховної роботи Фількевич М.А. у своїх презентаціях відмітили високий професіоналізм педагогів, науковий пошук через участь у двох експериментах з медіа-освіти та використання Іnternet- технологій в навчально-виховному процесі, їхнє прагнення до інноваційності, до самоосвіти, до творчості, довели, що вчителю для творчості потрібна свобода вибору, комфортні умови, взаєморозуміння з батьками та сучасне матеріально-технічне забезпечення.
Про паростки нової духовності в роботі з молодим поколінням, з учителями, батьками познайомила учасників семінару завідувачка районним методкабінетом, психолог Морока Т.В. та дала рекомендації і пам’ятку «Духовні настанови» для повсякденної роботи класних керівників, дітей, батьків, керівників шкіл.
Учасники семінару, спілкуючись із дітьми, що сяяли посмішками, світилися радістю і впевненістю в собі, почули від них: «Нам подобається навчатися!» Це і є найвища оцінка ціленаправленої системної роботи всієї школи.
|